A vádirat lényege szerint a férfi családi és baráti körében többen éltek jellemzően Nyugat-Európában folytatott prostitúciós tevékenységből. A vádlott elhatározta, hogy a hozzá érzelmileg kötődő, 18. életévét éppen betöltött, naiv és befolyásolható személyiségű sértettet rendszeres anyagi haszon reményében ráveszi arra, hogy prostitúciós tevékenységet folytasson. Ennek érdekében a vádlott elhitette a sértettel, hogy a prostitúció jól jövedelmez, az abból származó pénzből megalapozhatják a szülőktől különálló közös életüket, majd együtt Németországba utaztak. A sértett 2017. nyarán több, mint egy héten át dolgozott prostituáltként, amit a vádlott szervezett és az abból származó pénz nagy részét felélték.
A vádlott ezzel egyidőben elhatározta, hogy egy másik vele szintén – párhuzamosan – érzelmi viszonyban álló, de már prostitúcióból élő nő tevékenységét is felügyelni fogja. Ennek érdekében a nőt több alkalommal életveszélyesen megfenyegette, majd a két nőt egyszerre futtatta előbb Németországban, majd Dániában. A sértettek egyike egészségügyi problémák miatt 2017. augusztusáig, míg a másik sértett 2018. márciusáig folytatta a vádlott hasznára, szervezésében és felügyelete mellett a szexuális szolgáltatást.
A prostitúcióból származó és a vádlotthoz jutó pénz egy részét, mintegy 400.000. forintot a férfi pénzküldő szolgáltatókon keresztül a dédnagymamájának jutatott, aki ismerve annak eredetét rendszeresen felvette azt Szegeden.
A férfi a fenti bűncselekmények miatt elrendelt előállítását megelőzően kokaint fogyasztott.
A bíróság az ügyben tárgyalást tart.
A tárgyalóterem befogadóképességére tekintettel sajtóregisztráció 3 fő részére biztosítható.